Drobečková navigace

Úvod > Blog > HOKKI - aktivní stolička pro malé i velké

HOKKI - aktivní stolička pro malé i velkéHOKKI 1.jpgJe toho spousty již dávno vymyšleného a praxí mnohokrát ozkoušeného. Někdy si až člověk říká, že již snad není možné přijít s něčím novým, originálním a přitom tolik praktickým. A v oblasti nábytku je to, myslím si, možné tvrdit obzvlášť.

Jenže ono i tady se nalézají prvky, které se všemu ostatnímu dokážou vymykat a svou originalitu si udržovat nezevšednělou prakticky napořád. Něčím takovým je podle mě právě HOKKI. A zde si dovolím použít popis, který definoval již někdo přede mnou.

 

Hokki je něco velmi zvláštního: Je to zábavný způsob, jak povzbudit trvalé změny držení těla a vyřešit rozpor mezi sedáním a pohybem. Proto sedění na Hokki snižuje namáhání pohybového aparátu, podporuje motorický vývoj, udržuje soustředěnou pozornost - a prostě každému dává dobrou náladu.

 

Stolička s tímto názvem se na trhu drží již delší dobu, ale ne každý o ní ví a už vůbec ne každý ví, že se stejně tak na trhu pohybují výrobky, které někdo vytvořil právě na principu HOKKI. Jenže ta může být jen jedna.

 

Tajemství HOKKI spočívá v její konvexní základně, která je vybavena protiskluzovým krytem. Výsledkem je, že se HOKKI může při používání pohybovat kontrolovaným způsobem do všech směrů a přesto zůstává stabilní a bez náklonu. Vnitřně zakřivená struktura ergonomicky tvarované sedací plochy poskytuje bezpečnou podporu. HOKKI lze snadno zvednout a přepravit na vlnovém okraji nebo je lze jednoduše zavěsit ke stolu. Tělo vyrobené z polypropylenu je vysoce stabilní, ale také velmi lehké. A šetrné k životnímu prostředí: Polypropylen se snadno taví a materiál je stoprocentně recyklovatelný.

 

A díky tomu všemu byla takto vytvořena aktivní stolička pro malé i velké, pro použití ve školkách, školách, ve volném čase nebo doma. Originální napořád.

Každý, kdo se rád pohybuje vsedě a hledá lehké, prostorově úsporné sedadlo, které to umožní, najde u HOKKI přesně to, co chce. A může kombinovat potěšení s pohodlím, protože je k dispozici ve správné velikosti pro všechny uživatele.

HOKKI 3.jpgKlasická HOKKI se nabízí s pevnou výškou: 

 

31 cm (pro mateřskou školu, do výšky stolu 55 cm)

 38 cm (1./2. ročník, výška stolu přibližně 64 cm)

 46 cm (3./4. Ročník, výška stolu přibližně 72 cm)

 51 cm (od tělesné výšky 165 cm, výška stolu přibližně 76 cm)

 62 cm (od výšky těla 175 cm, pro výšky stolu od přibližně 85 do 95 cm)

 

Výškově nastavitelná HOKKI +

 

V roce 2018 rodina HOKKI přijala nového člena: výškově nastavitelnou HOKKI +. Nastavovací mechanismus lze aktivovat velmi snadno odkudkoli pod sedací plochou. HOKKI + je k dispozici ve dvou rozsazích nastavení výšky:

 

38 až 50 cm pro velikost těla 135 až 175 cm / výšky stolu mezi 64 a 72 cm

50 až 68 cm pro velikost těla od 165 cm / výšky stolu od 72 cm do výšky pro sezení / stání      

 

Deset barev, dvě možnosti čalounění

 HOKKIes.jpg

HOKKI a HOKKI + jsou k dispozici v deseti barvách (jak je znázorněno výše). Tvarovaná sedací plocha poskytuje ideální oporu pro tělo a je vybavena odpruženým šedým pěnovým potahem nebo silným pěnovým polstrováním z černé umělé kůže. Volba té které ze dvou možností je už jen věcí osobních preferencí. Ať už je výběr jakýkoli, HOKKI i HOKKI + jsou velmi pohodlné.

 

Pokud se budete chtít o HOKKI dozvědět více, kontaktujte nás. Rádi vám poradíme:

 telefon 777 620 171

 e-mail piceko@seznam.cz.