Nábytek KECIP

Školní a kancelářský nábytek

 
 

PantoMove - zdravé sezení ve školách

U všech forem statiky v polohách člověka jde vlastně o permanentní fyziologické namáhání. Naše svaly mají jen omezenou schopnost provozovat jen jednostrannou činnost a pro jejich zdravý vývoj je třeba jejich činnost neustále obměňovat. A právě z těchto důvodů je dnes cílem moderního sezení, sezení nikoliv statické, ale právě dynamické. A ve školství, kde při sezení tráví naše děti nejvíce času, platí tento fakt mnohonásobně více a směřování vývoje nových trendů je zaměřeno právě tímto směrem.

 

Správné sezení ve škole je aktivní-dynamické sezení. Tím je zajištěno průběžné střídání mezi fyziologickou zátěží a odlehčováním všech svalů, šlach a vazů, meziobratlových plotének a obratlů, které se účastní samotného procesu sezení. Rovněž je tímto způsobem stimulován oběhový systém člověka a tak konečným výsledkem toho všeho je, že když žáci sedí správně, jsou v neposlední řadě také více schopni se soustředit a být produktivnější.

 

Díky těmto poznatkům se začínají trendy ve vývoji školního nábytku postupně měnit už i u nás, což dokazuje celá řada obdobných typů sezení snažících se napodobit naše provedení, dodávaných na český trh od jiných firem. Na rozdíl od jejich produktů, přicházíme v naší nabídce opět s něčím navíc. Tedy nejen s moderním designem, volbou používaných materiálů, které jsou nejen zdravotně nezávadné, ale také recyklovatelné, ale především s dalším krokem v oblasti dynamiky námi nabízeného typu sezení. Jednoduše řečeno - umíme dopřát dětem zdravý pohyb, aniž by narušovali svou činností samotné vyučování a koncentraci se na něj.

 

Panto Compass Lupo

Tento typ židle využívá stejný vzduchově odpružený plastový sedák shell jako PantoSwing a PantoMove. Compass Lupo židle má jednoduchý design, 4 nohy vhodné pro všechny typ místností jako jsou např. školící místnosti, jídelny a učebny. K dispozici je v 6 velikostech (velikosti 2-7). Židli je možné stohovat až do výšky 6 kusů. Používané kluzáky jsou vhodné pro všechny typy podlah. U židle je možné zvolit rovněž kolečka a nebo područky.

 

více >>


Panto Move LuPo 3D

PantoMove-Lupo je výškově nastavitelná židle, která je vybavena inovativním 3D mechanismem, který umožňuje dynamické sezení. Pokud dochází ke změně zátěže na sedák, umožňuje mechanismus naklápění nejen ve směru zepředu dozadu a naopak, ale také do stran. A to je tou originální inovací při používání těchto nových technologií, která jen reaguje na přirozenou potřebu pohybu sedící osoby. Toto v konečném důsledku nezpomaluje a neodvádí pozornost, ale povzbuzuje a zároveň podporuje zdravý postoj člověka.

 

více >>


Panto Swing LuPo

Rám je proveden z ohýbané kulaté ocelové trubky, tzv. „houpačka“, buď s povrchovou úpravou v práškovém laku, nebo za příplatek chromovaný. U velikosti 4-7 je rám doplněn extra robustní rozpěrou mezi oběma stranami konstrukce. Velikosti rámu je řešena tak, aby dodržovala platnou normu DIN EN 1729. Samotná „skořepina“ je vyrobena z dvouplášťového texturovaného polypropylenu (Lupo) a s pohodlným sezení na sedáku s vlastnostmi vzduchového polštáře. Pro velikosti 5 a 6 je nabízená větší sedací skořepina pro komfortnější sezení.

 

více >>


Panto Swing VF a Panto Move 3D VF

Vše je shodné jako v předešlých případech, jen skořepina je v tomto případě vyrobena z ohýbané vícevrstvé překližky, mořené do příslušné barvy.

 

Ceny jsou pouze informativní. Dle velikosti objednávky je lze dojednat individuálně.


<< zpět